Без категоріїТеплі стіни. Види. Переваги. Монтаж та керування

Хочете замовити послугу?

Попередній розрахунок вартості послуги:

tepla-stina1

“Теплі стіни” є чудовим рішенням до традиційних систем опалення в приміщенні. Тепла підлога в комбінації з теплою стіною можуть бути основним джерелом опалення. Наприклад, коли на першому поверсі влаштована тепла підлога і теплі стіни а на другому тільки теплі стіни.

Даний вид опалення є низькотемпературним джерелом опалення.

Система на основі теплої стіни можуть використовуватися і на охолодження.

Основними факторами при проектування теплої стіни є питання чи будуть використовуватися стіни на охолодження (якщо так, тоді площа стіни буде набагато більша) і розраховувати потрібно від цього, а також спосіб монтажу (мокрий або сухий).

При монтажі теплої стіни потрібно враховувати розташування меблів, картин, побутової техніки, елементів дизайну, щоб передбачити розміщення контурів теплої стіни.

Поверхня теплої стіни для компенсації тепловтрат вимірюється в метрах квадратних.

Температура теплої стіни не повинна перевищувати + 35 гр С у зв’язку з монтажем теплої стіни в гіпсокартонну конструкцію або в штукатурку. Розширення матеріалів в наслідок вищої температури може призвести до їх руйнування.

Для монтажу теплої стіни краще використовувати зовнішні стіни приміщення, якщо не має можливості підійдуть і внутрішні. Розташування теплої стіни біля радіаторів, створює теплову завісу від запобігання проникнення холоду в приміщення.

Існують два способи монтажу теплих стін “мокрий” та “сухий”.

Сухий монтаж

При використанні “сухого монтажу ” використовуються готові панелі. Розміри панелей бувають:

– довжина 1000 мм або 2000,

– ширина 625 мм,

– товщина- 15 мм.

Готові конструкції являють собою полімерну трубу в середині гіпсокартонної плити без ізоляції (для таких систем для запобігання конденсату та утворенню грибка передбачається ізоляція ззовні приміщення).

Панелі для “сухого монтажу” монтуються на металічних профілях гіпсокартонної конструкції.

Мокрий монтаж.

Даний монтаж є більш трудомістким видом, який підходить для новобудов, тому що у випадку такого монтажу стіни повинні бути не штукатурені.

Обов’язково для такого способу монтажу стіна має бути максимально рівна. Поверхню потрібно обробити грунтовкою.

Для початку на стіну потрібно прикріпити шини для кріплення трубопроводів для теплої стіни. Дані шини спеціально призначені тільки для монтажу теплих стін вони мають фіксований крок та малу товщину. Довжина шини 800 мм. Для повороту труби є спеціальні фіксатори.

Прокладається труба одинарною (крок між трубами 100 мм) або подвійною змійкою (крок між трубами 50 мм). Максимальна довжина труби для одного контуру складає до 50 м. Контури для теплих стін повинні бути одинакового розміру для правильної гідравліки системи. Діаметр труби яку застосовують при монтажі теплої стіни є 10 мм.

Перший шар штукатурки наноситься на стіну і вирівнюється в рівень з трубою а потім наноситься штукатурна сітка і другий шар. Максимальна товщина штукатурки над трубою має бути не більше 3 см.

При проведенні штукатурних робіт система повинна бути під тиском на рівні 1,5 від робочого значення.

Пізніше стіни можуть бути обложені матеріалами які добре передають тепло (плитка, камінь, шпалери та ін.). Не можна закладати на стіни матеріали які погано проводять тепло (дерево чи товсті шпалери).

Охолодження теплими стінами.

Якщо теплі стіни плануються працювати на охолодження то це потрібно запроектувати на етапі проектування. Розрахунок системи потрібно розраховувати саме по холоду (тому що різниця температур між подачею та звороткою для охолодження складає 5 С, а при опаленні 10 С), площа охолодження орієнтовно 1,5 раза більша за площу обігріву. Оптимальна температура стіни при охолодженні складає 18-19 С.

Управління та експлуатація теплими стінами.

Для керування настінними опаленням і охолодженням передбачається погодозалежна автоматика. При охолодженні обов’язково встановлюються датчики точки роси, які визначають коли потрібно відключити подачу холодоносія якщо є ризик утворення конденсату. При опаленні можна використати кімнатний датчик температури повітря.

При правильному монтажі і експлуатації теплих стін, термін експлуатації системи становить більше 50 років. Для цього, бажано, щоб роботи проводили навчені спеціалісти.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано Поля обов’язкові для заповнення позначені *