Без категоріїЕнергоефективність газових котлів

Хочете замовити послугу?

Попередній розрахунок вартості послуги:

У 2019 році в ЄС у дію вступив закон про енергоефективність, який додає новий клас енергоефективного обладнання з позначкою А+++.  Раніше найбільш енергоефективне обладнання мало клас енергоефективності А++, а тепер А+++. Завдяки процесів автоматизації, доступу до мереж WIFI та з розвитком технологій, є можливість підвищити енергоефективність будь якого обладнання  в том числі систем опалення.

 Енергоефективність охопила кожного з нас у повсякденному житті, і кожен  з нас звертає увагу на енергоефективність обладнання яке використовує.  В Україні є опалювальне обладнання, яке відповідає класу енергоефективності А+++.

Щодо газових  котлів, то найефективнішими є конденсаційні котли. За класифікацією ErP сучасні газові котли мають клас А. При використанні технологій зв’язку та автоматичного керування, можна підвищити рівень економії на клас вище. Наприклад, до газових котлів встановити цифрові датчики кімнатної температури та/або датчик зовнішньої температури. Також в котлах вже є можливість зв’язку через адаптери Wi-Fi.

На сьогоднішній день, котел слід розглядати як одну систему «котел + комплект автоматики + мережа», завдяки тому котел зможе отримати клас енергоефективності з А до А +.

ПРИНЦИП РОБОТИ КОНДЕНСАЦІЙНОГО КОТЛА.

Чим нижча температура подачі від конденсаційного котла, тим більша його ефективність. Це зумовлено температурою зворотного контуру та точкою роси Коли температура зворотного контуру є вищою за температуру точки роси, котел має більшу ефективність завдяки використанню тепла від димових газів, тобто, димові гази з вищою температурою підігрівають воду зворотного контуру перед її подачею в контур теплообмінника.

Якщо температура зворотного контуру нижча, ніж температура точки роси, то ефективність конденсаційних котлів в такому випадку стає максимальною. Це пояснюється тим, що за такого режиму на стінках теплообмінника відбувається процес конденсації, під час якого молекули води змінюють агрегатний стан та вивільняють «приховану» енергію фазового переходу із одного агрегатного в інший.

Тобто, для конденсаційних котлів, чим нижча температура зворотного контуру, тим більше конденсуються рідини, і тим вищою є ефективність котла.

Способи збільшення енергоефективності для газового котла.

  1. Автоматизація. Встановлення термостатів.

При наявності термостата котел «розуміє», чи потрібно і скільки потрібно гріти, чи ні. Маючи термостат модуляції, котел реагує на те, коли саме та на скільки треба збільшити свою потужність. Це дозволяє котлу видавати саме стільки теплової потужності, скільки необхідно саме зараз.

  1. Низькотемпературні джерела опалення. Для максимального ефекту роботи конденсаційного котла необхідно досягти нижчої температури зворотного контуру теплоносія. Тому, ідеальний варіант – це низькотемпературне опалення з низькою температурою теплоносія, наприклад опалення «тепла підлога». Якщо є радіатори опалення, тоді необхідно передбачити радіатори із збільшеною кількістю секцій (приблизно у 1,5 рази), що мають змогу працювати на температурному режимі 65–45°С, а не 80–60°С. Шляхом зниження температури теплоносія та для підтримання потрібної тепловіддачі необхідно збільшити площу теплообміну нагрівальних приладів. У випадку використання газового конденсаційного котла  при радіаторній системі опалення з температурним режимом 80–60°С, не означає, що при такому режимі конденсаційний котел стає неефективним. Так, за високотемпературного режиму роботи конденсаційний котел є менш ефективний, але все ж таки ефективніший за традиційний газовий котел. При роботі в такому режимі конденсації не відбувається, але використання теплоти димових газів для підігріву теплоносія відбувається завжди.
  1. Датчик зовнішньої температури. Рекомендуємо використовувати погодозалежне керування завдяки датчику зовнішньої температури. Це дозволить отримати додаткову економію та комфорт від роботи опалювального обладнання.

Новий рівень енергозбереження !!!

При використанні додатково датчика зовнішньої температури, система реагує відповідно до різниці температур ззовні та всередині приміщення, тобто завчасно піднімає або зменшує потужність.

Маючи інформацію про зміни зовнішньої температури, алгоритми керування залучають модулі прогнозування та оптимізації, а також є можливість обчислити інтегральну складову, що попереджає подальші зміни зовнішньої температури враховуючи інерційність всієї системи опалення.

Вищенаведені рішення піднімають систему опалення будинку на абсолютно новий рівень комфорту використання та новий рівень енергоефективності А+.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано Поля обов’язкові для заповнення позначені *