Без категоріїЯк правильно керувати теплою підлогою та радіаторами в одному приміщенні

Хочете замовити послугу?

Попередній розрахунок вартості послуги:

Комбінована система опалення- це система в якій одночасно є дві системи опалення низько- та високотемпературне ( наприклад, водяна тепла підлога та радіаторне опалення). Після монтажу комбінованої системи опалення виникає запитання – як правильно автоматизувати таку систему опалення?

Комбінована система опалення використовується у випадку, коли система “тепла підлога” не може компенсувати (нагріти приміщення) тепловтрати навіть при максимальній температурі теплоносія.

Згідно з санітарних норм температура поверхні підлоги в приміщеннях із постійним перебуванням людей не повинна бути вищою за 26°С.

Стандартним методом керування теплими підлогами та /або радіаторною системою опалення є застосування електронних кімнатних термостатів разом з сервоприводами, які встановлюються на розподільчих колекторах.

Користувач на термостаті встановлює бажану температуру повітря в приміщенні, наприклад, 20°С. Якщо фактична температура повітря перевищує задану бажану, тоді термостат перебуває у позиції «вимкнений», а сервопривід перекриває подачу теплоносія в радіатор чи до певного контуру теплої підлоги. Якщо температура знижується і стає меншою, ніж значення гістерезису (0,5°С), термостат переключається в стан «ввімкнути». Тоді сервопривід вмикаються та потік теплоносія знову починає циркулювати.

Гістерезис (або «затримка спрацювання») потрібен для чіткої та коректної роботи термостату. Інакше, за досягнення заданого значення у 20°С термостат почав би весь час вмикатися та вимикатися.

Керування комбінованою системою опалення

Можна подати одночасно сигнал для вмикання та вимикання «теплої підлоги», і радіаторів але вказана комбінація не зручна. Тому що у міжсезоння  виникає потреба, коли опалення має працювати лише на 10-15% своєї розрахункової потужності. І в цей час для обігрівання приміщення вистачає теплового потоку лише від «теплої підлоги». У пікових тимчасових умовах має вмикатися радіаторне опалення.

Тому за умов комбінованої системи керування, опалення теж має бути гнучким та комбінованим.

В даному випадку термостат керує двома контурами опалення (радіаторним та теплою підлогою) завдяки додатковому реле. В меню налаштувань такого термостатів введено значення dT, яке визначає зону температур вище первинної уставки, у якій ввімкнене лише одне реле. До прикладу, стандартне значення складає dT = 3°С.

Принцип роботи такий: На термостаті встановлюються два значення: перше – це бажана температура в приміщенні (наприклад 20°С), та друга – це, власне, dT, яке налагоджується один раз та підходить для будь-якого температурного режиму. Якщо фактична температура в приміщенні менше заданої, то це означає, що в приміщенні холодно, тому, щоб ефективно прогріти все приміщення, є потреба ввімкнути систему опалення на повну потужність (радіатори та теплу підлогу).  В такому разі термостат вмикає обидва реле, чим забезпечує подачу тепла одразу від «теплої підлоги» і до радіаторів. Така ситуація виникає зазвичай тоді, коли назовні приміщення мінімальна температура, тобто у найхолодніші «пікові» періоди.

Коли температура в приміщенні нагріється та стане вищою, а ніж задана (20°С + 0,5 °С = 20,5°С), то реле, що керує радіатором, вимикається. Таким чином, якщо температура знаходиться в оптимальному діапазоні, то радіатор вимкнено, але тепла підлога залишиться підключеною. Якщо температура повітря назовні приміщення починає знижуватися, що призводить до зниження температури в помешканні, термостат знову вмикає реле, та радіаторне опалення знову працює. Проте, якщо температура росте (потужності «теплої підлоги» забагато), то за умов нагрівання повітря в приміщенні вище, ніж dT (3°С), термостат вимикає обидва контури опалення. Коли система остигне та температура стане меншою, аніж 23°С, термостат ввімкне теплу підлогу, а якщо температура продовжить падіння нижче тієї, що було встановлено уставкою (20°С), то ввімкнеться і радіатор. Отже, в результаті буде задано комфортний діапазон температур від 20°С до 23°С, в якому система опалення працює максимально ефективно й доцільно.

Для автоматизації такого керування є спеціальні двоконтурні термостати (наприклад Valtec VT. АС711).

В такому термостаті dT за замовчуванням складає 3°С, проте задавати це значення рекомендується в залежності від особливостей конкретної системи та її теплової інерційності.

Наведений принцип роботи рекомендовано використовувати тоді, коли є потреба керувати двома опалювальними приладам, що розташовані в одному приміщенні. Тобто, за умови досягнення значення уставки спочатку вимикається один прилад, а врешті, вимикається й інший. Це дозволяє не тільки економити енергію, а відтак – контролювати витрати, але й дає змогу підтримувати найбільш комфортні умови для мешканців.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано Поля обов’язкові для заповнення позначені *