Без категоріїВанна кімната. Основні етапи роботи

Хочете замовити послугу?

Попередній розрахунок вартості послуги:

Ванна кімната – це невід”ємне приміщення в квартирі чи будинку, тому до ремонту потрібно ставитися серйозно і відповідально. У ванній на малій площі завжди відбуваються перепади температури, виливається вода, постійно змінюється рівень вологості. Для якісного ремонту потрібно врахувати багато нюансів перед виконанням робіт.

Демонтаж старої плитки

Зображення сучасний ремонт ванної кімнати фото

Якщо ремонт буде виконуватися не в новобудові, а в уже житловому будинку, то перше, з чого потрібно почати – це демонтаж старої обробки: стельових панелей, підлогового покриття, настінного пластику або кераміки. 

Якщо немає дизайн-проекту приміщення, то потрібно самому визначитися з дизайном і кольоровою гамою. Завдяки достатку інформації в журналах, книгах і всесвітньої мережі Інтернет можна самостійно скласти ескіз майбутньої ванної кімнати, вивчити характеристики сучасної сантехніки, підібрати на свій смак облицювання для стін. А також потрібно визначитися, де буде розміщено умивальник, ванна або душова зона, унітаз, пральна машинка, тумбочка або шафка (якщо вони передбачені).

Розрахунок, вибір будматеріалів для ремонту

Наступний етап – це вимір приміщення та розрахунок площі. На основі цих даних складається кошторис по  матеріалах, а також прораховується їх кількість. При підрахунку потрібно врахувати наступне: на бій і відходи дрібної плитки слід додати запас + 3-5%, на інші матеріали (цемент, пісок, шпаклівка, силікон і т.п.) потрібно до отриманої суми додати 30-35%.

Вибираючи матеріали для сучасної ванної кімнати, крім параметрів «ціна – якість і зовнішній вигляд» потрібно звернути увагу на такі коефіцієнти як вологопоглинання, коефіцієнт температурного розширення, пористість. Керуватися принципом “подешевше” не рекомендуємо.

Перед покупкою сантехнічних приладів і меблів обов’язково уточніть їх розміри.  Купувати оздоблювальні матеріали та інструменти краще за одну покупку, тоді у вас більше шансів отримати знижку за комплексну покупку, заощадити на витратах за доставку, зберегти свій час і не їздити кілька разів.

Оновлення комунікацій у ванній кімнаті

Під домашніми комунікаціями зазвичай мають на увазі:

 • каналізацію;
 • водопровід;
 • електричну проводку;
 • вентиляцію.

Вентиляційні шахти під час ремонту бажано прочистити та замінити решітку виходу, щоб вона відповідала стилю обробки.

Відповідно до планування ванни розмічаються місця виведення холодної та гарячої води для ванни / душової, унітазу, раковини, пральної машинки. Планують і розмічають розташування трубопроводів. Щоб вода сходила вільно, каналізаційні труби укладають якомога нижче рівня сантехнічних приладів з дотриманням норм кута нахилу.

Пам’ятайте, доступ до лічильників повинен бути вільним!

Утеплення підлоги і заливка стяжки

Наступним етапом ремонту буде пристрій стяжки. «Мокра» стяжка – найбільш підхоить для приміщень з підвищеним рівнем вологості. Її висота залежить від способу утеплення. За бажанням, на бетонну основу підлоги можна укласти теплоізоляційний матеріал (як правило, це пінополістирольні плити товщиною 30 мм або 50 мм). Потім теплоізоляцію заливають цементно – піщаною сумішшю (стяжка підлоги). Для того, щоб стяжка була максимально надійною і не тріскалася, застосовують фібру і пластифікатор. По периметру укладають демпферну стрічку (для надійної герметизації і компенсації температурного розширення бетонної стяжки). Якщо додаткова теплоізоляція не передбачена, слід врахувати лише товщину плитки для підлоги – 1-1,5 см.

Система підлогового опалення

Якщо Ви хочете зробити «тепла підлога», стяжка буде схожа на «пиріг», середнім шаром якого буде обігрівальне система. «Тепла підлога» може бути електричний або водяний. Електричний «тепла підлога» є спеціальні дроти з міді, алюмінію, які укладаються по поверхні підлоги. Недоліком такого покриття є те, що його не слід укладати під меблі, тому потрібно заздалегідь подумати про планування інтер’єру та встановлення меблів.

Водяний «тепла підлога» в свою чергу представляє систему трубопроводів, по яких циркулює нагріта рідина (вода, розчин етиленгліколю, антифриз). У разі укладання «теплої підлоги» товщина стяжки буде від 4 см.

Стіни і стеля

Масштаби і характер цих робіт залежить від стану поверхонь. Якщо стіни не рівні, то доведеться зайнятися їх вирівнюванням за допомогою штукатурки. При досить рівних стінах і стелі немає необхідності використовувати великий шар матеріалу, а в деяких випадках можна обійтися шпаклюванням. В стіни укладають і електрокабель, заздалегідь склавши схему розташування всіх електроприладів, світильників і розеток.

Душова зона або ванна

Зображення душовою канал для ремонту у ванній кімнаті

Після того, як стяжка висохла, можна переходити до установки ванною або облаштування душової зони безбар’єрного типу (сучасний підхід), душової кабіни або душового піддона.

Якщо передбачена ванна, то її установка проводиться вже після облицювальних робіт. Потрібно тільки переконатися, що виведена каналізаційна труба та виводи для гарячого і холодного водопостачання.

Відео. Душовою канал для сучасної ванної кімнати

Якщо ж запланована душова зона безбар’єрного типу, то для неї потрібно зробити «платформу» з цементно-піщаного розчину. Для цього з дощок або інших матеріалів збивають короб. Від місця установки зливного каналу буде залежати ухил підлоги «платформи». Так само потрібно подбати про підведення каналізаційної труби для підключення трапа. І, звичайно, визначитися з тим, який трап буде встановлено.

Душові трапи бувають:

 • довжиною від 33 до 80 см;
 • з горизонтальним або вертикальним виходом;
 • корпус може бути виконаний з пластика або неіржавіючої сталі;
 • канал може мати фланець: горизонтальний або вертикальний (при установці під стіною для кращого прилягання);
 • з сухим, гідро- або комбінованим затвором – затвор допомагає запобігти потраплянню запахів з каналізації в приміщення;
 • сифон може бути звичайним або поворотним на 360 ° (дозволяє підключитися до каналізаційної труби, незалежно від її розташування щодо сифона);
 • решітка каналу може виготовлятися з нержавіючої сталі і мати різний малюнок перфорації.

Гідроізоляція в сучасній ванній кімнаті

Для гідроізоляційної обробки використовується обмазочна гідроізоляція, це може бути бітумна мастика. Вона наноситься пензлем в кілька шарів на всю поверхню із перекриттям на стіни. Ретельно обробляються кути і стики стін з підлогою – місця найбільш ймовірного поширення цвілі і грибка. При добре виконаної гідроізоляції можна не переживати, що затопите сусідів, адже навіть в разі протікання, вся вода залишиться у ванній.

Установка інсталяції для підвісного унітазу

Зображення сучасні ремонти в ванній кімнаті і туалеті

Краще використовувати інсталяцію рамкового типу. Її установка може бути виконана на будь-яку стіну. У рідкісних випадках для встановлення інсталяції в стіні вирубують нішу, проте, щоб не пошкодити основним властивостям стіни, найчастіше біля інсталяції влаштовують фальш-стіну на каркасі.

Після того, як інсталяція встановлена ​​і підключена до комунікацій потрібно, «приміряти» унітаз. Якщо проблем з його установкою і підключенням немає, інсталяцію «зашивають» гіпсокартоном, залишаючи зовні тільки виходи для установки і підключення унітазу.

Система прихованого монтажу або душовий гарнітур

Для душової кабіни з піддоном або душовою зони безбар’єрного типу облаштовують системи прихованого монтажу або душовий гарнітур. Якщо запланована установка гарнітура або, як його ще називають, душова стійка, то потрібно забезпечити підведення труб гарячого і холодного водопостачання. Відстань між трубами повинно бути 15 см. Гаряча вода зазвичай підключається зліва, а холодна – справа.

Підключення системи виконується після облицювальних робіт за допомогою різьбових з’єднувачів (ексцентриків). Вибираючи душовий гарнітур, потрібно визначитися з кількістю режимів: верхній душ, ручна лійка і кран. Якщо ви хочете, щоб система поєднувала всі три режими, зверніть увагу на тих виробників, які випускають системи з функцією Smart Control. Вона дозволяє використовувати кілька режимів одночасно.

Дуже зручні системи з термостатичним змішувачем , який автоматично подає воду заздалегідь встановленої температури. Пристрій недешево, але реальна економія гарячої води становить 35-40%.

Відео. Змішувач для сучасної ванної кімнати з термостатом

Якщо передбачена душова система прихованого монтажу, то для неї повинні бути підведені труби водопостачання, а також розведення труб на верхній душ і кран (якщо такі режими передбачені в обраній системі). Перевагою прихованої душової системи буде те, що всі громіздкі елементи приховані в стіні.

Після облицювання видимими залишаться тільки декоративна панель з перемикачем режимів, вентиль управління потоком води, верхній душ, кран і душовою шланг з лійкою.

Установка умивальника і кранів

Так як цей етап виконують після облицювальних робіт, то перш, ніж до них приступити, потрібно переконатися, що до місць установки підведені труби водопостачання для крана умивальника.

Облицювальні роботи

Найчастіше облицювання підлоги та стін у ванній кімнаті виконують плиткою або ж спеціальними пластиковими вологостійкими панелями. Пластикові панелі встановити легше, якщо стіни рівні; це можна зробити за допомогою рідких цвяхів або на профіль.

Для облицювання плиткою краще застосовувати гладку, а не фактурну, яку складно очищати. А ось для підлоги краще відмовитися від глянсової плитки, вона досить слизька. Краще вибрати спеціальну плитку з антиковзуючим покриттям.

Укладання плитки виконується тільки на рівні стіни. Поштукатурені стіни грунтують і до півметра знизу покривають гідроізоляційної мастикою. Після цього:

 • укладають плитку на клей згідно заздалегідь нанесеною розміткою;
 • видаляють надлишки клею зі швів;
 • заповнюють шви затіркою відповідного кольору.

Поряд зі звичною класичною плиткою для ванн зараз широко застосовують і безшовну плитку. У такий плитки відсутня фаска по краях, тому настінне покриття візуально виглядає монолітним.

Для стелі часто застосовують емульсійну фарбу: на такому стелі не накопичується волога і доступна велика палітра кольорів. Більш практичною альтернативою може стати монтаж пластикових панелей або натяжна стеля. У підвісній стелі часто встановлюють освітлювальні прилади прихованого монтажу.

Установка сантехніки

Зображення установка сантехніки у ванній кімнатіЕтап підключення сантехніки виявляє всі недоліки попередніх робіт. Для систем прихованого монтажу на шпильки інсталяції «надівається» унітаз і підключається до каналізаційної труби. Зверху знімається заглушка і надівається клавіша зливу води.

На унітаз відразу можна встановити кришку для унітазу. Вони виробляються з термопласту або дюропласта. Це різновид пластику; дюропласт більш масивний і по тактильним відчуттям схожий на кераміку. Також кришка може бути з мікроліфтом і функцією швидкого зняття. Важливий матеріал кріплення. Краще, якщо він буде металевим, а не з пластику. Зараз на ринку представлені універсальні сидіння, де до основної кришці є кріплення для дитячого обідка, який при піднятті можна зафіксувати на магнітах або ж зняти після того, як в ньому не буде потреби.

У душовій зоні з решітки душового каналу знімають захисну плівку і встановлюють її назад. Через ексцентрики підключається душовий гарнітур. Якщо передбачена система прихованого монтажу, знімаються заглушки з виходів і встановлюються: душова панель, кронштейн з верхнім душем, тримач для шланга і ручного душа і т. Д. (В залежності від комплектації системи).

Якщо ж передбачена ванна, то її підключають до заздалегідь підведеної каналізації за допомогою сифона (гофрованого типу, плоский, трубний або пляшковий). Якщо ванна примикає до стіни, то для уникнення утворення грибків і плісняви ​​стики обробляють силіконовим герметиком. Душовий гарнітур і душова система прихованого монтажу підключаються аналогічним чином, як і в душовій зоні.

При установці умивальника, стик між ним і стіною також промащують силіконовим герметиком, а слив підключають до каналізації за допомогою сифона. Зверху встановлюється кран і спеціальними трубками підключається до системи холодного і гарячого водопостачання.

Установка аксесуарів для ванних кімнат

Зображення поручнів-власників з нержавіючої сталі в ванній кімнатіУ сучасній ванній кімнаті встановлюють безліч незамінних елементів – аксесуарів для ванних кімнат: дзеркало, мильниця, тримач для рушників і туалетного паперу, йоржик для унітазу, кутова поличка для банного приладдя (якщо у вас ванна), відерце для сміття. Вибираючи аксесуари для ванних кімнат, розгляньте моделі, які виготовлені з нержавіючої сталі. Вони більш довговічні, стійки до води і побутової хімії.

Рекомендується передбачити установку поручнів-власників з нержавіючої сталі : прямих, кутових, Г і Л-образні, відкидних і т. Д.

Розстановка меблів

Якщо площа вашої ванної кімнати дозволяє встановити меблі (підвісну шафу або тумбочки для рушників, місця для сидіння і переодягання), тепер саме час їх встановити.

Установка дверей

Двері встановлюють в останню чергу. Чому? Щоб не пошкодити її сантехнікою або меблями, яку будуть заносити в ванну для установки.

 Зауваження

Приблизно так виглядає поетапний ремонт сучасної ванної кімнати – витратна і трудомістка захід. У новобудові витрат може бути менше, так як там хороші труби і проводка, вони прокладені з урахуванням нових вимог. Звичайно, можна спробувати зробити все самостійно, але все ж краще запросити фахівців. Адже для деяких робіт краще довіритися професіоналам, щоб потім незабаром не знадобилося вкладати гроші в переробки або для виправлення недоліків.

З журналу AW-Therm.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано Поля обов’язкові для заповнення позначені *