ГоловнаПослугиПромивка системи опалення

Хочете замовити послугу?

Попередній розрахунок вартості послуги:

Періодична промивка системи опалення є невід’ємною і необхідною процедурою для її повноцінного функціонування. На промислових об’єктах промивка опалення поряд з обпресуванням всієї системи є обов’язковою процедурою і проводиться щорічно перед початком опалювального сезону. На перший погляд, для приватного будинку промивка опалення не така актуальна, адже якщо система не буде функціонувати, то постраждає лише одна-дві сім’ї, але що буде, якщо це буде саме ваша сім’я?

Ознаки забрудення системи опалення

  • Не гріє водяна тепла підлога;
  • Не прогрівається одна або кілька батарей чи навыть весь контур опалення;
  • Постійно зупиняється циркуляція системи через забитий фільтр;
  • Збільшилася витрата газу або іншого палива;
  • Котел став частіше зупинятися;
  • Знизилася віддача тепла з опалювальних приладів і, як наслідок, у приміщенні або будинку стало холодно.

Можливі варіанти промивки системи опалення

Хімічна промивка

Основа методу полягає у додаванні до теплоносія (бажано до пом’якшеної води) реагентів на основі лугів з різними присадками. Після закачування спеціалізованої хімії система працює в звичайному режимі протягом 2-6 тижнів (в залежності від стану системи). При цьому в опалювальній системі проходить хімічна реакція. Після того, як всі забиті частини системи повністю прогрілися, теплоносій зливають і заповнюють систему новим чистим теплоносієм.

Даний метод простий і працює, але у нього є істотний недолік: якщо в батареї або контурі опалення немає циркуляції (тобто значне забруднення, і теплоносій не може рухатися), то ніякої реакції не буде. При такій проблемі доводиться додатково використовувати гідропневматичний метод (барботаж).

Гідропневматичне промивання

Основа методу – промивання окремих контурів сумішшю повітря і води високого тиску. Кілька років тому на ринку почали з’являтися універсальні установки, що поєднують у собі повітряний компресор і водяний насос підвищеного тиску. Для комерційного використання дані установки підходять слабо, оскільки «заточені» строго під певну систему і не є універсальними.